Bizden Haberler

Sosyal Medya Okuryazarlığı Bölgesel Eğitmen Eğitimi Başvuruları Sonuçlandı!

 

“Sosyal Medya Okuryazarlığı”  Bölgesel Eğitmen Eğitimleri Başlıyor!

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft Türkiye ortaklığında yürütülen Geleceğini Tasarla programı kapsamında her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, program dahilinde eğitmen olacak yeni arkadaşları aramıza kattığımız bölgesel eğitmen eğitimlerinin ilki bu sene Bursa’nın İznik ilçesinde İznik Gençlik Meclisinin ev sahipliğinde 01 – 03 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacaktır. 

Eğitim için  başvuran bütün adaylara teşekkür ederiz!

Eğitim için başvuran 100’ü aşkın katılımcıya gösterdikleri yoğun ilgiye teşekkür ederiz. Eğitim için belirlediğimiz rakam başvuru yapan sayının oldukça altında olduğu için adayların belirlenmesi konusunda oldukça titiz bir eleme yaptık. Gönüllü eğitmen adaylarını belirlerken bir takım kriterleri göz önünde bulundurduk. Kadın – Erkek dağılımı, yaş, daha önce yaptığı gönüllü çalışmalar, mülakat sırasında verilen cevaplar gibi bir takım kriterlerimiz oldu.

Eğitim Kapsamında Neler Göreceksiniz? 

Eğitim kapsamında eğitmen arkadaşlara, internetin geçmişten günümüze yaşadığı tarihsel dönüşümden başlayarak , sosyal medyanın ne olduğu ve neden önemli olduğunu , ne gibi  yararlarının ve zararlarının olabileceği, hangi araçlarla yönetildiği, sosyal medyada kişisel itibarın nasıl yönetileceğini konusunda bilgilendirme içeren bir eğitim verilecektir. Aynı zamanda eğitim sosyal medyanın yaygınlaşması ile konuşulmaya başlanan sosyal medya etiği ve internet hukuku hakkında bilgilendirme sağlayan bir amacı da içinde barındırmaktadır. Eğitim kapmasında, sosyal medyanın geleneksel medyadan ayrıldığı noktalar da göz önünde bulundurularak, kullanıcıların aktif ve bilinçli sosyal medya kullanıcıları olmaları sağlanmaya  çalışılacaktır. Bununla birlikte eğitim süresinde eğitmen adaylarımıza eğitim metotlarının öğretilmesi ve eğitim simulasyonlarının yaptırılması sağlanacaktır.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 100 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacak. Eğitmen eğitimi; yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak proje master eğitmenleri tarafından verilecektir.

 

PS:  Eğitim için  ulaşım ve konaklama masraflarınız proje tarafından karşılanacaktır.

Eğitim yeri ve programı hakkında katılımcılara mail ile iletişime geçilmiştir.

 

Eğitime Kabul Edilen Adaylar: 

Ömer Faruk Özen
Enes Malik Acar
Cansu Yazlak
Merve Koç
Gökhan Dağcı
UĞUR AĞIR
Cansu Palabıyık
Sinan Bülent İRİ
Levent Erigüç
Burcu Ataman
Semiha Öztürk
melek koç
Gizem Anıl
Serhat Dirik
hilal kaya
Mert TURAN
Şaban OĞUZ
Furkan Kurt
EBRU BODUR
Serpil ŞEREMET
Yağız ERKAN
ÖMER FARUK ÖZDİL
Mithat Can Akgün
Ayşe SARI
Hamit berat kaya
Yunus müdüroğlu

 

 

 

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →