Bizden Haberler

YouthSpark Live 17 Haziran’da Microsoft İstanbul’da!

Homepage

Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Microsoft Türkiye toplumun farklı kesimlerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak temel vizyonu ile Türkiye’nin 81 ilinde ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Ortak olarak geliştirilen “Geleceğini Tasarla Programı” ile de eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak üzerinde çalışmalarını devam ettirmektedirler.

(daha&helliip;)

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Sosyal Medya Okuryazarlığı Bölgesel Eğitmen Eğitimi Başvuruları Sonuçlandı!

 

“Sosyal Medya Okuryazarlığı”  Bölgesel Eğitmen Eğitimleri Başlıyor!

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft Türkiye ortaklığında yürütülen Geleceğini Tasarla programı kapsamında her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, program dahilinde eğitmen olacak yeni arkadaşları aramıza kattığımız bölgesel eğitmen eğitimlerinin ilki bu sene Bursa’nın İznik ilçesinde İznik Gençlik Meclisinin ev sahipliğinde 01 – 03 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacaktır. 

(daha&helliip;)

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

BBBÖ – Diyarbakır Yerel Eğitmen Eğitimi Başvuruları

Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi, T.C KalkınmaBakanlığı, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği,  Microsoft Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında yürütülmektedir. 68 il ve 129 kentteki 1196 genç gönüllü eğitmeni ve 35 Mastereğitmeni ile 158.000 kişiye Windows Office (Word, Excel, PowerPoint ), sayısal yaşam ve internet güvenliği eğitimleri ulaştırmıştır. 

(daha&helliip;)

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Yeni Dönem Merhaba!

bbbö-masterYepyeni, heyecanlı ve enerji dolu bir döneme hazır mıyız? Dokuz yıldır devam eden projemiz ile ailemiz her geçen gün büyüyor. Peki bu büyük ve başarılı ailenin bu yılki hedefleri neler? Master eğitmenlerimizle gerçekleştirilen toplantıda projeye yeni bir renk kattık. Proje kapsamında Office 2013 ve web tasarım eğitimlerini geliştirerek eğitimlerinizde devam ederken; müfredatta da değişiklikler yaparak yazılım eğitimleri yerine sosyal medya okuryazarlığı eğitimini ekledik. Yıl içerisinde yerel eğitimler, bölgesel eğitmen eğitimleri, bilişim ve girişimcilik seminerleri ile internet güvenliği seminerlerini artırmak için çalışacağız. Yeni dönemde yeni faaliyetler ile Bilişim ve girişimcilik kampları (Startup Weekend)Innovation4GoodNGO DAY- STK Buluşmaları ve geleceginitasarla.net kariyer portalına insanların aktif katılımını sağlayarak bilişimin yanında kariyer planlaması ve girişimciliği projenin yeni faaliyetleri dahilinde insanlara ulaştıracağız.

(daha&helliip;)

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Startup Weekend Antalya Başvuruları Başladı

Az laf, çok geliştirme, 48 saat içinde girişim Startup Weekend sana başarını ispatlaman için bir fırsat sunuyor: Başarı hikayesi dinleme, başarı hikayesi yaz! Fikrinle gel, ekibini oluştur, ilk elemeyi geç, 48 saat mentorlar eşliğinde çalış, yeni işinin temellerini bizimle at!

Startup Weekend Antalya, 25-26-27 Nisan tarihleri arasında Antalya ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Sınırlı kontenjanı olan bu etkinliğe hemen kayıt ol, sen de projeni hayata geçir! Ekibim yok ama fikrim var diyorsan gel ekibini orada kur, fikrinle yarış!

Startup Weekend Antalya’nın en büyük ödülü kendi girişimini hayata geçirmek! Bunun yanında ana ortaklar tarafından da verilecek ödüller olacak. Belirlendikçe buradan duyuracağız.

10 soruda Startup Weekend nedir öğrenmek istersen, 10 soruda Startup Weekend yazısını okuyabilirsin. Ayrıca, gelmeden önce, sizlere yardımcı olacağını düşünerek hazırladığımız SW’de kod yazarken çantanızda bulunması gerekenler yazısını okuyabilirsin, malum 48 saatte ürün geliştirmek kolay değil.

Etkinlik için Başvur

 

ant_banner

 

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Master Eğitmenler Koordinasyon Toplantısı

“Master Eğitmenler Koordinasyon“ toplantısı 7 Mart – 9 Mart tarihlerinde Ankara Dedeman Otel’de gerçekleştirildi.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, proje ortakları ve  değerli eğitmen arkadaşlarımızla bir araya geldiğimiz, eğitimler ve proje planlamalarımızın da yapıldığı “Master Eğitmen Eğitimi ve Yeni Dönem Hazırlık” toplantısı Ankara’da Dedeman Otel’de başarıyla  gerçekleştirildi.

Cuma günü akşam saatlerinden pazar akşama kadar devam eden eğitim ve yenileme çalışmalarına 30 kadar “Master” ve “Master Adayları” katıldı.  Cuma akşamı tanışma toplantısı ve toplantılar süresince yapılacakların anlatıldığı sunumlar sonrası ilk gün tamamlandı. (daha&helliip;)

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Kadın için Teknoloji Eğitimi – Adıyaman

TeknoSA ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığı ve Microsoft Türkiye, UNDP ve T.C. Kalkınma Bakanlığı desteği ile Kadın için Teknoloji projesi 2009 yılında uygulanmaya başlanmıştır.Proje başladağından beri  46 ilde düzenlenen Kadın için Teknoloji eğitimleri ile 4600 kadına teknoloji ve bilgisayar eğitimi verildi.

 

Şimdi Sıra Adıyaman!

Kadın için Teknoloji eğitimimiz mart ayında Adıyaman ilinde başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Proje çerçevesinde her ilde 100 kadına verilen eğitim için 500 kadın eğitim için başvurdu ve eğitimler bu kapsamda genişletildi. Kadınların bilgiye erişimlerini kolaylaştırmayı sağlamak, bilgi ve iletişim teknoloji eğitimleri aracılığıyla kadınların kapasitelerini geliştirerek, toplumsal hayata etkin katılımlarını desteklenmesi hedeflerini de benimsemektedir.

 

Yerelde eğitimlerimizi veren Ferhat Yılboğa’ya, fiziki altyapının sağlanması konusunda Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği’ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Yerel Basında Proje

Aşağıdaki linklerden projenin yürütüldüğü Adıyaman’da yerel basın paylaşımlarını bulabilirsiniz…

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Kadın için Teknoloji Eğitimi Adıyaman’da!

Kadın için Teknoloji Eğitimlerimiz Adıyaman’da!

TeknoSA ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığı ve Microsoft Türkiye, UNDP ve T.C. Kalkınma Bakanlığı desteği ile Kadın için Teknoloji projesi 2009 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Proje kapsamında kadınların bilgisayar okuryazarlığı oranının arttırılması öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, kadınların bilgiye erişimlerini kolaylaştırılmasını sağlamak, bilgi ve iletişim teknoloji eğitimleri aracılığıyla kadınların kapasitelerini geliştirerek toplumsal hayata etkin katılımlarını desteklenmesi hedeflerini de benimsemektedir. Bu hedefler doğrultusunda Kadın için Teknoloji projesi Birleşmiş Milletler Bin Yıl Kalkınma Hedefleri’nden Hedef 3: “Cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve kadının güçlendirilmesini sağlamak”  ve Hedef 8: “Kalkınma için küresel bir ortaklık kurmak”  hedeflerini desteklemektedir.

Proje kapsamında, her ay belirlenen bir ilde, en az 100 kadına bilgisayar okuryazarlığı eğitimleri ulaştırılmaktadır. Bu kapsamda 2013 yılında da eğitimlerimizi ulaştırmaya devam ettik. Kayseri, Eskişehir, Bitlis, Bayburt, Sivas, Maraş, Muğla, Erzurum, Karabük, Zonguldak, Sakarya, Tokat illerinde 1420 Kadına bilişim eğitimlerimizi ulaştırdık.

Şimdi Sıra Adıyaman’da!  Rekor başvurunun alındığı eğitimler bugün başladı…

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Startup Weekend İlk Kez Karadeniz’de, Samsun’da!

Startup Weekend  İlk Kez Karadeniz’de, Samsun’da!

Dünya çapında 70’in üzerinde ülkede düzenlenen ve 45.000’in üzerinde girişimciye ulaşan Startup Weekend, ilk kez Karadeniz’de, Samsun’da!

28 Şubat, 1-2 Mart tarihlerinde Karadeniz ve tüm Türkiye’deki geliştiricileri, tasarımcıları ve genç girişimcileri KOSGEB Tekmer Binası’nda bir araya getiriyoruz. Etkinlik sırasında seçilecek 10 ekip , 48 saat boyunca, 10 Mentörün desteğiyle yenilikçi fikirlerini konseptten örnek ürün aşamasına getirecek.

Az laf, çok geliştirme, 48 saat içinde girişim Startup Weekend sana başarını ispatlaman için bir fırsat sunuyor: Başarı hikayesi dinleme, başarı hikayesi yaz! Ekibini topla, fikrinle gel, ilk elemeyi geç, 48 saat mentorlar eşliğinde çalış, yeni işinin temellerini bizimle at! Etkinlik 28 Şubat-1-2 Mart tarihleri arasında 19 Mayıs Üniversitesi KOSGEB Tekmer Binası’nda gerçekleşecektir. Sınırlı kontenjanı olan bu etkinliğe hemen kayıt ol, sen de projeni hayata geçir! Ekibim yok ama fikrim var diyorsan gel ekibini orada kur, fikrinle yarış!

 

Etkinliğe Başvuru için Tıklayınız

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →

Habitat Okulundan Mezun Oluyorum!

Merhabalar Herkese

Habitat’ı ve çalışmalarını tanımlayan en güzel tanım, gerçekten de bir nevi “Okul” niteliğini taşıyor olması. Habitat sayesinde; içinde yer aldığım çalışmalarla birlikte ötekileştirmemeyi, farklılıkları avantaja çevirerek beraber hareket etmeyi, değiştirmeyi ve üretmeyi öğrendim. Kendi kişisel kapasitemi ve farkındalığımı arttırma şansını yakaladım. Ama, en önemlisi 81 ilden kapısını her an çalabileceğim candan ve samimi arkadaşlara sahip olma fırsatını bana sağladı.

(daha&helliip;)

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →
Page 1 of 4 1234