Bizden Haberler

BBBÖ – Diyarbakır Yerel Eğitmen Eğitimi Başvuruları

Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi, T.C KalkınmaBakanlığı, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği,  Microsoft Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında yürütülmektedir. 68 il ve 129 kentteki 1196 genç gönüllü eğitmeni ve 35 Mastereğitmeni ile 158.000 kişiye Windows Office (Word, Excel, PowerPoint ), sayısal yaşam ve internet güvenliği eğitimleri ulaştırmıştır. 

 

Bu amaçla; 

10 Nisan – 13 Nisan 2014 Diyarbakır – (Sadece Diyarbakır’da İkamet eden Katılımcılar)

 

Yukarıda yer alan tarihde  Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi kapsamında Yerel Office 2013 Eğitmen Eğitimi gerçekleştirilecektir.

 

* Katılımcı başvuruları sadece Diyarbakır merkezinden kabul edilecektir.

 07 Nisan 2014 Pazar günü saat 18.00’de başvuru süreci tamamlanacaktır.

 

Başvurularınızı http://bilenlerbilmeyenlerebilgisayarogretiyor.net/basvuru/ adresi üzerinden yapabilirsiniz.

 

Kimler eğitmen olabilir?
Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?
Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 100 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

 

Her tür sorularınız için;taygunyavasca@habitatkalkinma.org ve canerulupinar@habitatkalkinma.org adresine mail atabilirsiniz.

 

 

Posted in: Bizden Haberler

Leave a Comment (0) →